İrlanda’da Gençlik Yaz Kampları

Uzun ve yorucu bir çalışma döneminden geçen gençler, yaz tatillerinde dinlenmeyi ve bolca eğlenmeyi hak ettiler. Eğlenirken kendini geliştirmek isteyen gençler, artık yaz tatilleri için alternatif planlar yapıyorlar.

Şimdilerde, özellikle 12-17 yaş aralığındaki gençlerin en gözde tatil anlayışları, İrlanda’da düzenlenen MEI onaylı yaz kamplarında eğlenerek İngilizce öğrenmek. Farklı ülke ve kültürlerden, İrlanda’da bir araya gelen gençler hem çeşitli aktivitelerle sosyalleşiyorlar, hem de eğlenceli bir şekilde dil öğreniyorlar.

Çocuklarınız için yaz tatillerinin verimli ve eğlenceli geçmesini, aynı zamanda da güvenilir bir ortamda olmalarını isterseniz MEDA gibi her zaman güvenebileceğiniz bir yurt dışı eğitim danışmanlığı firmasından hizmet alabilirsiniz. MEDA, alanında uzman ve güvenilir danışmanları ile gençlere danışmanlık ve destek hizmetleri sağlamaktadır.

Özellikle danışmanlık süreçlerini MEDA’nın yürüteceği İrlanda gençlik yaz kamplarında 12-17 yaş gençlerine yönelik İngilizce + Sosyal Aktivite veya İngilizce + Spor seçeneklerinden birini tercih eden gençler yaz tatillerini ilgi alanlarına göre eğlenerek ve öğrenerek geçirebiliyorlar. Haftada 5 gün, toplamda 15-20 tam ders saati İngilizce öğretiminin yanı sıra çeşitli sosyal aktiviteler ve yelken, tenis, golf, basketbol, futbol, rugby, binicilik gibi spor dalları ile de ilgilenme fırsatı sunulan gençlerin özgüvenleri de yükseliyor.

İrlanda’da İngilizce eğitimi için az sayıda Türk öğrenci bulunması, İrlanda dil okullarını Türkler için avantajlı konuma getiriyor. Kamp süresince aile yanı konaklama veya okul kampüsü içerisinde yurtta konaklama seçilebilir. Konaklama imkanı sunan aileler, okul tarafından Host-Family Lisansı olan aileler arasından titizlikle seçilir ve düzenli olarak denetlenir. Misafirperver İrlandalıların uluslar arası öğrencilere bakışı da her zaman pozitiftir. Birbirlerine bağlı ve güler yüzlü olmalarıyla bilinen İrlandalıların aile yapısı Türk aile yapısına oldukça benzer olduğu için, çocuklarınız başka bir ailenin yanında kalmaktan rahatsız olmayacaklardır.

2015 yaz kamplarımız hakkında detaylı bilgi vermek için biz size ulaşalım.