İRLANDA' DA İNGİLİZCE

GÜZEL İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ

Türk öğrenciler için mükemmel seçim!

İngilizcelerini geliştirmek isteyen Türk öğrencileri için mükemmel fırsatlar sunan güzel İrlanda’ da , dil eğitimi…

İrlanda Hakkında Kısaca 

MEDA EĞİTİM danışmanları olarak İrlanda’da dil eğitimi ihtiyaçlarınız için en uygun programları seçme, yerleştirme ve takip etme hizmetlerini en kısa sürede, güvenilir ve hassasiyetle sunma ve takip etme konusunda memnuniyetinizi ön plana alarak sizleri

Senelerdir  İngilizce eğitim denince, çoğunluğun aklına öncelikle İngiltere geldiği için İrlanda dendiğinde insanın aklına “ acaba?... ” tereddüdü geliyor ancak yersiz bir kuşku olduğuna emin olabilirsiniz.

İrlanda Türk öğrenciler için yeni ve avantajlı  bir destinasyon çünkü Nisan 2013 öncesine kadar çok zor vize veriyordu; Nisan 2013 ‘ten beri İrlanda Hükümetinin Türk öğrencilere uyguladığı bir pilot program var ve artık öğrenci statüsündeki kişilere çok kısa sürede vize çıkabiliyor.

Bunun yanı sıra, İngilizce konuşulan bir ülkede lisan eğitimi almak çok büyük bir avantaj, İrlanda aksanı konusunda şüpheniz olmasın, çok yumuşak bir aksan; kanımızca, gerçek İrlanda İngilizcesinin aksanı dünyadaki en yumuşak İngilizce aksanıdır. Özellikle okul ortamında, okulun götürdüğü gezilerde, yanında kalacağınız ailelerde konuşulan İngilizceyi anlama konusunda yaşayacağı sıkıntı İngiltere’dekinden farklı değildir. Açıkçası, İrlanda aksanı biraz korkutan bir önyargıyla lanse edilmiştir ama kırsal bölgeler haricinde aksan sıkıntısı yaşanmaz.

Gerçek İrlanda aksanını dinlemek isterseniz lütfen şu sitedeki videoyu izleyin:

http://mei.ie/index.php?option=com_content&view=article&id=14&Itemid=26

İrlanda’da çalıştığımız okulların hepsi çok kaliteli bir öğretim sunmaktadır, hepsi MEI kurumu tarafından akreditedir ve İrlanda Hükümeti’nin pilot uygulaması kapsamında, vize kolaylığı sadece bu kurum okullarına verilmektedir.

Okullarımızın hepsini, her sene, senede bir veya iki defa, 1’e1 ziyaret ediyoruz. Bir sene içinde ortalama 1-1,5 ay süren ziyaretlerimizde okullarımızdaki farklı sınıfların intermediate, upper intermediate, advanced, business, fluency, exam classes v.b.. gibi derslerine katılıyor, öğretim metotları, kullanılan ders materyalleri, okul personelinin öğrencilere yaklaşımı, sınıf ortamı, her sınıfta bulunan öğrencilerin uyruklarına göre dağılımları, konaklama, gezi, sosyal aktivite ve kültürel gezi organizasyonlarının içeriği gibi kouları yakın takip ediyoruz. İrlanda’daki  dil okullarının çoğu aile işletmesidir ve bu husus öğretimin yakından takip edilmesi açısından güven vericidir; Çoğu okulumuzun derslerine bizzat katıldık, öğretmenlerin aksanı, öğretim metotları, genel olarak okul atmosferi konusunda son derece pozitif düşünüyoruz ve İrlanda’ya gönderdiğimiz her öğrenci çok memnun olarak dönüyor.

Konaklama, yurt olsun, aile yanı olsun çok çok iyi. İrlanda’nın aile yapısı bize çok benziyor, birbirlerine bağlı, güler yüzlü ve misafirperver bir yapı söz konusu. Yetişkin kurslarımızda ve Junior Yaz kamplarında aile yanı konaklama seçeneğinde okullarımızın çalıştığı aileler hakkında geri dönnüşler her zaman çok olumlu. Öğrencilerin en ufak problemlerinde yardımcı olmaya çalışıyorlar, çözüm üretiyorlar. İrlandalılar genel olarak yardımseverdir  ve sohbeti çok severler; sokakta elinizde harita varsa ve mavi gözlü değilseniz, en fazla 5-10 dakika içinde  siz hiçbir istekte bulunmadan, “ need help? ” (yardıma ihtiyacınız var mıydı?) sorularıyla karşılaşmanız neredeyse garanti.

Okyanus kıyısında olmanın verdiği vahşi güzellikleri, yemyeşil doğası, siyah kafalı kuzuları, çok çeşitli sosyal ve spor aktiviteleri, müzikleri, dansları, pubları ve gelenekleriyle İrlanda’yı keşfeden herkesin bu ülkeden mutlu ayrılacağına inanıyoruz.  Dikkat ettiyseniz, İrlanda yemeklerine değinmedik ama bunun sebebi kötü olduğunu düşündüğümüzden değil, bizce Türk yemek kültürünün eline su dökemez de ondan!

Kısaca, genel olarak artı ve eksileri değerlendirdiğimizde, dil eğitimine yerleştirme yaptığımız ülkeler arasında İrlanda’yı biz en üst sıraya koyuyoruz.

İrlanda hakkında linkler:

www.discoverireland.com  

www.discoverireland.ie