< Geri Dön

OXFORD ROYAL ACADEMY

https://www.oxford-royale.co.uk/

Videolar:

https://www.oxford-royale.co.uk/students/videos/course-videos https://www.youtube.com/channel/UCuY_k9l7jXmGuxYkbq6sAgw

Bloglar:

https://www.oxford-royale.co.uk/students/summer-blogs-2016

Broşür:

https://www.oxford-royale.co.uk/2017-Brochure-13-18.pdf

ŞEHİRLER

Oxford: Oxford İngiltere’nin güneydoğusunda konumlanmış, tarihi 8. yüzyıla uzanan ve dünyanın en iyi üniversitelerinden birisine ev sahipliği yapmakla ün salmış bir şehirdir. öğrenci şehri olması ve dünyanın dört bir yanından öğrenci çekmesi sebebiyle kozmopolit ve kendine özgü yaşamstili olan bir şehirdir.

Londra: Dünyanın ve Avrupa’nın en önemli metropolitanlarından biri olan Londra Avrupa’nın en kalabalık 2. kentidir. Londra, etnik olarak dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biridir. Çok hareketli, eğlenceli ve 24 saat canlı olan bu şehirde sıkılmak mümkün değil.

Cambridge: Dünyanın en iyi 5 üniversitesinden biri olan Cambridge, tüm dünyada en çok Cambridge Üniversitesi ile tanınır. Londra’ya 105 km uzaklıktadır. Etrafı küçük kasaba ve köylerle çevrilir. Ayrıca, Silicon Fen olarak bilinen yüksek teknoloji bölgesinin kalbidir.

 

Neden Oxford Royale Academy?

 1. Birleşik Krallığın en iyi üniversitelerinden birinde yaşama ve eğitim görme imkânı
 2. Tarihi Oxford yurtlarında konaklama imkânı
 3. ORA Birleşik Krallığın en saygın iş ödüllerinden bir tanesi olan Queen’s Award for Enterprise’ın 2012 ve 2016 yılları kazananmıştır.
 4. Birleşik Krallığın en iyi üniversitelerindeçalışan öğretmenlerden oluşan  kuvvetli kadro
 5. 100’den fazla ülkeden gelen, kültürlü öğrenci topluluğu
 6. Oxford geleneklerine benzer çalıştaylar ve Aktiviteler
 7. Warwick Kalesi, Stonehedge gibi Birleşik Krallığın en ünlü tarihi alanlarını keşfetme fırsatı.

 

Oxford Royale Academy 2005 yılında Oxford, Cambridge ve Londra Üniversitelerinden mezun olmuş bir grup girişimci tarafından kurulmuştur. Ana ofisleri de Oxford Üniversitesi’nde St. Catherine’s College’da bulunmaktadır.

8-12, 13-18, 19-25 yaş arası gençlere dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Oxford’da, özenle hazırlanmış programlar aracılığıyla gerçek bir üniversite deneyimi yaşatmayı hedefleyen Oxford Royale Academy, 12 yılda alanındaki en saygın ve başarılı kurumlardan biri haline gelmiştir. British Council tarafından akredite edilen okul, 2016 yılında en saygın iş ödüllerinden bir tanesi olan Queen’s Award for Enterprise’a layık görülmüştür.

ORA’da geçirdiğiniz zaman boyunca yatakhane ve yemekhane olanakları da dâhil olmak üzere Oxford Üniversitesi’nin tüm imkânlarından yaralanabileceksiniz. Hukuktan Mühendisliğe pek çok alanda ustalıkla ve özenle hazırlanmış eğitim programlarından dilediğinize kaydolup 2 - 4 hafta boyunca çoğu Oxford mezunu ve halen orada öğretmenliğe devam eden hocalardan ders alabilirsiniz. Böylelikle hem gerçek bir üniversite deneyimi yaşamış olacak hem de geleceğiniz için daha doğru kararlar verebileceksiniz.  Aynı zamanda yaz okulunuz süresince, halen Oxford Üniversitesinde eğitimine devam eden lisans öğrencileri size danışmanlık yapıyor olacak.

Eğer Oxford’a gitmek istemiyorsanız, 16-18 yaş aralığı için hazırlanmış programlarının pek çoğu Londra’da ve ya Cambridge’de yaşama ve eğitim görme seçeneği da sunuyor.

ORA’ya her yıl 100’den fazla milletten öğrenci geliyor. Kültürel olarak böylesine zengin ve çeşitli bir eğitim ortamı öğrencilerin aynı zamanda önyargılarını yıkmasına ve evrensel değerleri benimsemesine ön ayak olmuş oluyor. 

Oxford Royale Academy Yaz Okulu programının bel kemiği eğitim. Katılımcı ve kaliteli eğitim anlayışının benimsendiği ORA’da öğrenciler akademiyle tanışması fırsatı yakalarken, interaktif eğitim anlayışı sayesinde özgüvenlerini geliştirebiliyorlar.  Konunun öğrenci tarafından sevilmesi ORA öğretmenleri için çok önemli, bu sebeple derslerde rahat bir ortam yaratmaya özen gösteriyorlar. Öğrenciler soru sormaları ve tartışmalara dâhil olmaları için devamlı motive ediliyorlar. 

ORA öğrencilerinin lisans okumak üzere girdikleri üniversitelerden bazıları: University of Oxford, Princeton University, New York University, London School of Economics & Political Sciences, King’s College London, HEC Paris, Bocconi University, University of Southampton, University of Vienna.

Oxford Royal Academy ile geleceğinizi ve eğitiminizi şekillendirmeye şimdiden başlayabilirsiniz.

İngilizce Yeterlilik Kriteri:

Oxford Royale Academy’deki uzmanlık kursların tamamı İngilizce olduğu için gidecek öğrencinin en az Intermediate (B1) seviyede İngilizce bilgisinin olması öğrencinin yararına olacaktır. Üniversite hazırlığa yönelik bazı programlarda İleri(C1) seviyesinde İngilizce bilgisi gerekli olabilir.

PROGRAMLAR

ORA’da 13-15 ve 16-18 yaş aralıkları için iki farklı program var.

13-15 Yaş  Programları

 • New Perspectives:  ORA’nın en çok tercih edilen programlarından olan New Perspectives’e katılan öğrenciler Creative Writing, Economics & Management, English Literature, Human Biology, Human Geography, Experimental Psychology, Modern History, Physics & Chemistry, Mathematics ve Politics & International Relations derslerinden 2sini; Acting & Performance Skills, Business Challenge, Mandarin Chinese, Essay Writing Skills, Public Speaking & Debate, Scenes of Oxford: Sketching & Photography ve Leadership & Teambuilding Workshoplarından da birini seçerek 2 ya da 4 hafta boyunca bu derslere katılım sağlıyorlar.
 • Oxford Summer English:  Okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin tümünü geliştirmeyi hedefleyen bu programda öğrenciler 15 saat ders ve 5.5 saat workshop olmak üzere haftada 20 saatten fazla ders alıyorlar.
 • Film Academy: Bu programda öğrenciler öncelikle senaryo yazımı, hikâye oluşumu gibi film yapımının temel elementlerini öğreniyor ve sonra küçük gruplar halinde son teknoloji ürünleri kullanarak kendi filmlerini çekiyorlar.
 • Introduction to Architecture:  Bu programda öğrencilere temel mimari bilgileri, pratik ve yaratıcı unsurlar ve mimarlık tarihi tanıtılıyor. Teorik ve pratik bilginin bir arada sunulmaya çalışıldığı bu dersin sonunda her öğrenci mimari bir portföy hazırlıyor.
 • Introduction to Computer Science: Bilgisayar biliminin temellerini, 21. Yüzyıldaki önemini, programlama dillerini ve tekniklerini tanıtmayı amaçlayan bu program çağımızın en gözde alanlarından biri olan Bilgisayar Bilimine ilgi duyanlar için ideal.
 • Introduction to Engineering: Bu programa katılan öğrenciler temel mühendislik alanları ve mühendislik teoremi hakkında bilgi sahibi oluyorlar.
 • Introduction to Enterprise: Girişimciliğin temellerini öğrenmek, yönetici potansiyelini geliştirmek ve girişimci zihniyeti kazanmak isteyen her öğrenci için ideal bir program.
 • Introduction to Fashion and Textile Design: Bu programda kaliteli tasarımların tarih içindeki değişimini incelerken kendi portföyünüzü hazırlamayı da öğrenerek, gittikçe daha çok dikkat çeken bir kariyer alanına adım atmış olacaksınız.
 • Introduction to Law: Hukuk teoremi, ana prensipleri, dava hukuku, hukukun toplumdaki yeri gibi konulara değinen bu program Hukuk alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için ideal.
 • Introduction to Leadership: Politika ve Uluslararası İlişkiler alanlarının temellerini öğrenirken topluluğa hitap etme ve münazara gibi yeteneklerinizi de geliştirerek politik kariyerinizin temellerini bu programda atabilirsiniz.
 • Introduction to Mandarin Chinese: İş dünyasında kendine gittikçe daha fazla yer edinmeye başlayan Mandarin Çincesini öğrenmeye başlamak için ORA’nın küçük sınıfları ideal.
 • Introduction to Medicine: Tıp alanında kariyer yapmayı planlıyorsanız haftada 40 saat eğitim veren ve teorik eğitimin yanı sıra pratik eğitim için de workshopları olan bu program Tıp eğitiminin temellerini öğrenmeye başlamanız için çok uygun.

16-18 Yaş Programları

ORA’nın tüm programları öğrencilerini eğitmek, onlara ilham vermek ve özgüvenlerini artırmak amacıyla tasarlanmıştır.

 • Broadening Horizons: 2016 yazında ORA’nın en popüler dersi olup 800den fazla öğrencinin katıldığı bu program öğrencilerin ilgi duydukları alanlarda eğitim almasına olanak sağlıyor. Archeology & Anthropology, Chemistry, Classical Civilizations, Contemporary History, Economics, English Literature, Environmental Sciences, Experimental Psychology, Human Sciences, Journalism, Mathematics, Medical Biology, Philosophy, Physics ve Political Sciences & International Relations derslerinden 2sini, Academic Writing Skills, Acting and Performance Skills, Business Challenge, Global Issues Seminar Series, Leadership and Teambuilding, Oxford’s Art and Architecture ve Public Speaking and Debate workshoplarından da birini seçerek 2 ya da 4 hafta boyunca eğitiminize devam edebilirsiniz.  Broadening Horizons programı sadece Oxford Kampüsünde bulunmaktadır.
 • Oxford Summer English: Intermediate(B1) ve Advanced(C2)seviyeleri arasındaki öğrenciler için hazırlanan bu dil eğitim programı ile öğrencilere sıkı bir kelime bilgisi ve gramer eğitimi verilirken, aktif katılımın sağlandığı çeşitli etkinliklerle de konuşma ve yazma becerileri geliştirilmeye çalışılır. Bu programa katılan öğrenciler 15 saat ders 5.25 saat workshop olmak üzere toplamda haftada 20 saatten fazla eğitim alırlar.
 • London Summer English: İngiltere’nin kalbinde yoğun bir İngilizce eğitimi veren bu programa katılım sağlayabilmek için Intermediate(B1) ve Advanced(C2) seviyeleri arasında İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Hem kelime ve gramer bilgisine hem de konuşma ve yazma yeteneklerinin geliştirilmesine önem veren bu programda 15 saat ders ve 5.25 saat workshop olmak üzere toplamda haftada 20 saatten fazla ders alırsınız. Workshoplar yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere tasarlanmışlardır.
 • Summer Architecture Programme: ORA’nın Mimarlık programı ile öğrenciler tasarım, alan planlaması, yapı ve mühendisliğin temellerini öğrenirler. Hem teorik hem teknik bilgileri geliştirmeye amaçlayan ve buna göre tasarlanan programda gruplardan portföy hazırlanması istenecektir. Bu program Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • Business and Enterprise Programme: Geleceğin girişimcileri için hazırlanan bu programda öğrenciler çok yoğun geçen bir 2 haftada başarılı bir iş kurmak ve yönetmek, liderlik ve takım çalışması için gerekli yetenekleri geliştirecekler. İşletme ve Ekonomini teorik prensiplerine ve pratik uygulamalarına odaklanan bu programa katılabilmeniz için İleri seviyede İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir.  Bu program Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • Global Leadership Programme: Programa katılan öğrenciler politika teorisi, uluslar arası ilişkiler, sosyoloji, dünya tarihi ve global ekonomileri hakkında yeni şeyler öğrenirken bir yandan da analitik düşünme, münazara, iletişim ve sunum gibi başarılı bir kariyer için gerekli olan yetenekleri geliştirirler. Böylelikle güçlü liderlik özellikleri kazanmış olurlar. Bu program Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • Film Academy: Bu program öğrencilere son teknoloji ürünleri kullanarak kendi kısa filmlerini çekme imkânı verir. Kurs boyunca küçük gruplar halinde çalışan öğrenciler endüstrinin profesyonel isimlerinden yardım alırlar. Yalnızca Oxford kampüsünde bulunan bu program 2 hafta sürmektedir.
 • Computer Science Programme: Bu programda öğrenciler Bilgisayar Biliminin temellerini öğrenirken HTML, CSS ve Python programlama dillerine de giriş yaparlar. Programlamanın algoritmasından kodlamaya kadar hem teorik hem pratik gelişim sağlamayı hedefleyen bu program Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • Engineering Preparation: Mühendislik geniş bir alan ve bu program öğrencilere akademik seviyedeki seçenekleri tanıtmak için oluşturuldu. Aynı zamanda İngiltere’de mühendislik eğitimi almak isteyen öğrenciler için sınav ve mülakat eğitimleri de programın içeriğindedir. Bu program Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • Law School Preparation: Bu programın iki amacı vardır. İlki öğrencilere üniversite Hukuk eğitimi ve dersleri hakkında bir fikir kazandırmak ikincisi de İngiltere’de Hukuk okumak isteyen öğrencileri sınav ve mülakatlara hazırlamak. Aynı zamanda konuşma ve tez geliştirme yeteneklerinin gelişebilmesi için mahkeme simülasyonları da yapılmaktadır. Bu program İleri seviyede İngilizce bilen öğrencilere uygundur. Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • Medical School Preparation: Bu program İngiltere’de Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Hem pratik hem teorik bilginin verildiği bu programa katılacak öğrencilerin İleri derecede İngilizce biliyor olması gerekmektedir. Bu program Oxford, Londra ve Cambridge kampüslerinin tümünde mevcuttur.
 • IELTS Preparation: Bu 2 haftalık programda öğrenciler hem IELTS sınavı için gerekli yeteneklerini geliştirecekler hem de İngiltere’deki üniversite hayatı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaklar. IELTS sınavının konuşma, dinleme, okuma ve yazma kısımlarının tamamının üzerinde itinayla durulduğu bu programın sonunda öğrenciler tam bir IELTS sınavına ve 2 adet IELTS yazma sınavına tabii tutulacaklardır. Bu programa katılmak için B2 ve üzeri seviyelerde İngilizce yeterliliği gerekmektedir.

KONAKLAMA

 • Oxford’daki öğrenciler Oxford üniversitesinin tarihi binalarında konaklayacaklardır. Programa ve yaş aralığına göre değişen bu binalardan bazıları Balliol College, Jowett Walk ve Lady Margaret Hall. Odaların tamamı bir ya da iki kişilik olmakla beraber banyoların paylaşımlı olup olmaması binadan binaya değişim gösteriyor.
 • Londra’daki öğrenciler Goodenough College yurtlarının tek kişilik odalarında konaklayacaklardır.
 • Cambridge’deki öğrenciler Clare College’da bir ya da iki kişilik yurt odalarında konaklayacaklardır.
 • 13-15 yaş programlarına 3 öğün, 16-18 yaş programlarına kahvaltı ve akşam yemeği dâhildir.

DERS DIŞI AKTİVİTELER

 • Müze turları, Şehir turları, Turistik geziler (Warner Bros. Stüdyoları etc.)
 • Nehirde sandal gezileri
 • Yaz sporları
 • Partiler, Quiz geceleri, Yetenek gösterileri
 • Film geceleri, Dans eğitimleri, Kutu oyunları