< Geri Dön

COLLEGE OF DUNAUJVAROS

www.duf.hu

ŞEHİR

Dunaujvaros kenti Budapeşte’ye 70km mesafede, Tuna Nehri’nin sağ kıyısında, Macaristan’ın en genç ve gelişmekte olan şehridir.

20 dakikalık aralıklarla Budapeşte’ye karşılıklı düzenlenen otobüs seferleri sayesinde 50 dakikada başkente ulaşılacak konumdadır. Son yıllarda kente yapılan büyük infrastrüktürel yatırımlar sayesinde kent ve civarı modernleşmiş, yaşam rahatlamıştır.

OKUL HAKKINDA

Dunaujvaros Koleji’ne yapılan büyük AB yatırımları çerçevesinde Koleje bağlı ring-structure şeklinde yapılaşma, modern öğrenci yurtları, kafeterya ve restoranlar, eğlence merkezleri, spor imkanları konusunda çeşitlilik öğrenciler için bu üniversiteyi çok cazip kılmaktadır. Dunaujvaros’ta yaşam rahattır ve huzurludur.

Öğrenci hayatı çok renkli ve okulun teknik altyapısı mükemmeldir. Kurum içinde, ücretsiz internet bağlantılı bilgisayar sayısı 1000’den fazladır; bu da Macaristan’daki Yüksek Eğitim Kurumları arasında çok prestijli bir sayıyı ifade etmektedir.

Hot Spots: Kütüphaneden ücretsiz kiralanabilecek WİFİ kartları ile okulun giriş katı ve bahçesi gibi açık alanlar dahil, dizüstü bilgisayarlar ile Hot Spots avantajından tüm öğrenciler faydalanmaktadır. Okulun tüm binalarında ve açık alanlarda mobil ağ bağlantılarının artırılmakta, bu geliştirme çalışmaları okulun Enformasyon Teknolojisi gelişim planı içinde düzenli olarak upgrade edilmektedir. Bilgisayar ağı sürekli güncellenmekte, devamlı yeni servisler eklenmektedir. Kerpely Antal öğrenci yurdunda her odada bilgisayar ağ bağlantısı olup sınırsız olarak kullanılmaktadır.

YABANCI DİL EĞİTİMİ

Yabancı dil eğitimi Dunaujvaros Kolejinin en güçlü avantajlarından biridir. İngilizce, Almanca, Rusça ve çeşitli dilleri öğrenmek öğrencinin eğitim hayatı sırasında faydalanabileceği ek bir opsiyondur. Genel dil kurslarının bitiminde Dunaujvaros Koleji Dil Enstitüsü öğrencinin lisans konusuna veya şahsi ilgisine uygun “özel eğitim” imkanı da sağlamaktadır.

Yabancı dil eğitimi sonunda Macar devletince akredite edilmiş Pannon ve Origo tarafından düzenlenen Yabancı Dil Sertifika sınavlarına girilebilir.

Spor

Dunaujvaros Macaristan’ın “ Spor Şehri ” olarak bilinmektedir. Profesyonel ve amatör spor kulüplerine ev sahipliği yapar, değişik sporlar için birçok spor sahası mevcuttur. Okulun spor imkanları çok iyidir.

“Ülkenin Spor Kenti” olan Dunaujvaros’ta öğrenciler, amatör veya profesyonel olarak atletizm dalları, yüzme, hentbol, basketbol, voleybol, su topu, kayak, buz hokeyi, bowling, eskrim, sürat motorculuğu, karate, kung-fu, thai-box, capoeira, güreş…v.b… gibi spor imkanlarından faydalanabilirler…

Dunaujavros Koleji’nin öğrencileri arasında resmi liglerde oynayan bir çok profesyonel sporcu ve 11 olimpiyat şampiyonu vardır. Kolej sporcularını spor bursu ve yurt ödemeleri konusunda da desteklemektedir…

Dunaujvaros Koleji Yüksekokullar ve Üniversiteler arası Ulusal Şampiyonlar Liginde 11 spor dalında ilk üçte yer almaktadır. Bayan Sutopu Dünya Şampiyonu Macar Takımı DF bayan takımından kurulmuştur.

ÖĞRETİM DİLİ

İngilizce

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

Lisans

Communication & Media ( İletişim & Medya )

Business Administration ( İşletme )

Engineering IT ( Mühendislik IT )

Mechanical Engineering ( Makine Mühendisliği )

Material Science  Engineering ( Malzeme Mühendisliği )

Yüksek Lisans

Teacher of Engineering ( Mühendislik Öğretmenliği )

HAZIRLIK PROGRAMLARI

English Preparatory Course ( İngilizce Hazırlık )

ORTALAMA FİYATLAR (SENELİK)

Hazırlık: 3.950€

Lisans: 3.950€

Yüksek lisans: 4.000€

BURS

Diğer Üniversiteler