CORK ENGLISH COLLEGE

www.corkenglishcollege.ie

www.youtube.com/watch?v=2Iv4pHxaQck 

ŞEHİR

Cork

OKUL HAKKINDA

1978 yılında Valery Cullen ve ailesi tarafından kurulan ve halen Valery’nin oğlu Marc Cullen tarafından yönetilen CEC Cork English College, İrlanda’nın güneybatısında yer alan ve 2. Büyük şehir olan Cork’ ta konumlanıyor Havalimanından Cork’a transfer hizmetleri ücretsiz sunulmaktadır, Dublin havalimanında okulun önüne kadar otobüsle ulaşım mümkün.

Cork’ lular kendilerini şöyle görürler: Cork ve Cork dışındaki yerler… Kendi özel cumhuriyetlerini varmışçasına, İrlanda’nın diğer bölgelerinden ayrıcalıklı görürler kendilerini… Tabii bu resmi bir ayrılık değil, bölge halkının kendilerini ifade ederken yaptıkları nüktedanlıktır, denebilir . Cork’ lular sıcakkanlı ve İrlanda’nın her yerinde olduğu gibi misafirperverler.

Aile işletmesi olmasının etkisiyle, okulda yüksek standartlarda öğretim verilirken tüm okulda kişiye özel ilgi prensibiyle hareket ediliyor. Kuruluşundan bu yana yaklaşık 40.000 öğrenciye hizmet vermiş olan Cork English College Quality English Akreditasyon kuruluşunun ilk sertifikasını almaya hak kazanmış, bu da hizmetlerinde yüksek kaliteye verilen önemin göstergesi.

Cork English College aynı zamanda tam yetkili bir sınav merkezidir. Cambridge Sınavları, ESOL, IELTS, BULATS, TOEIC, Trinity College London Sınav uygulamaları Cork English College’ta gerçekleşmektedir.

30 modern, gün ışığı alan, ferah derslikte ortalama 10 kişilik sınıflarda en modern öğretim metotları ve kalifiye öğretmenlerin öğrencisine her an özel ilgi gösterdiği neşeli sınıflarda eğitim alınıyor. Cork English College’e özel E- learning platformuna kurs başlamadan 3 ay öncesinden üye olan öğrenci, kendi ev ortamında öğrenmeye başlayarak okula geliyor, kursa devam ederken ve kurs bittikten sonra da bu platformu kullanmaya devam edebiliyor, böylece kursta öğrendiklerini sürekli olarak pekiştirme imkanına sahip oluyor.

Sosyal aktiviteler, geziler, İrlanda’nın en popüler restoran ve publar, müze gezileri, İrlanda’nın birçok bölgesine günü birlik veya hafta sonuna yayılan geziler v.s… Öğrenciler bunlar gibi bir çok faaliyetle Cork English College’ı seçtikleri için mutlu olacaklar..

Öğrenci olarak kendinizi Cork of English College’e teslim ettiğinizde bu sorumluluğu azami ciddiyetle üstlenen okuldan mükemmel eğitim almakla kalmayacak, güleryüz ve samimiyetle yanı başınızda bulunan personel İrlanda tecrübenizi mutlu ve tatmin olmuş olarak yaşayacaksınız.

KONAKLAMA

 • Aile yanı

İrlanda kültürünü tanımaları ve İngilizce konuşma pratiklerini artırmak açısından, her zaman öncelikle tavsiye ettiğimiz konaklama biçimidir. İrlanda’da aileler birbirine çok bağlı, bu yönleriyle bize benziyorlar, yanlarında konaklayan öğrencilere de her zaman güler yüzle yaklaşıyorlar, ailelerde ticari kazanç amaçlı bir sorumluluğun yerine getirilmesi hissini yaşamıyorsunuz. Ailelerin tamamı okulun konaklama yetkilisi tarafından düzenli olarak ziyaret edilmekte, düzenli olarak öğrencilerden aileler hakkında bildirimler istenmekte, öğrenci memnuniyetinin azami seviyede sağlanmakta olduğu kontrol edilmektedir.

Odalar genellikle tek kişilik olup yarım pansiyon (hafta sonları tam pansiyon) konaklama

 • Rezidans / Paylaşımlı Daireler

Bu opsiyonda öğrenciler çeşitli milletlerden öğrencilerle bir apartman dairesi paylaşır, mümkün olduğunca aynı uyruklu öğrenciler bir dairede konaklatılmıyor. Daireler isteğe göre tek kişilik ayrı odalarda, 2-3- odalı olup, ortak banyo ve mutfak kullanımlı dairelerdir. 3-4 kişi beraber yemek pişirmek, paylaşmak ve arkadaşlarla pratik yapmak isteyen öğrenciler için ideal konaklamadır.

 • CEC Cork English College Daireleri

Daha ziyade aileleriyle seyahat eden öğrenciler, iş adamlarına uygun bir konaklama, şehir merkezinde ve okula yakın yürüyüş mesafesindeki bu dairelerde ev ortamının konforlu imkanları sunulmaktadır.

Konaklama detayları için lütfen arayınız.

ÖĞRETİM PROGRAMLARI

 • 1 Ders = 60dk

 • GE20 : Haftada 20 ders

 • GE28 : Haftada 28 ders

 • CE25 : Haftada 20 ders grup + 5 ders 1’e1 özel

 • ICE25 : Haftada 20 ders grup + 10 ders 1’e1 özel

 • + 45 yaş için özel kurslar

 • İngilizce Öğretmenleri için Mesleki Gelişim Kursları

 • İş İngilizcesi : haftada 20/28 ders; Küçük gruplar için (3-4 öğrenci), haftada 28 ders yoğunlaştırılmış kurslar

 • Havacılık Sektörüne Özel Kurslar AFTA işbirliği ile:

( ICAO Course291 ) Küçük gruplar, yoğunlaştırılmış havacılığa özel sektörel iş İngilizcesi

 • Askeri Alanlar için Özel İngilizce Kursları:

( NATO STANAG 6001 ) NATO personeli olmayı, BM Barış Gücü teşkilatında çalışmayı amaçlayanlar için kurslar

 • Sınav Hazırlık Kursları(yetkili sınav merkezi): IELTS/TOEIC/BULATS/TOLES/Cambridge Exams

 • İngilizce + Staj : AB vatandaşları için minimum 4 hafta İngilizce kursu bitiminde öğrencinin isteğine uygun iş kollarında staj imkanı. Türk öğrenciler için D vize gereklidir.

 • Özel dersler

 • Aile programları : kalifiye bir İngilizce öğretmenin evinde veya okulda aileye yönelik isteğe göre özel tasarlanan kurslar;

 • 12-17 yaş gençler için yaz kampları : haftada 20 ders İngilizce + Golf/ Binicilik/ Rugby/ Soccer/ Multy Activity kampları. 24 saat gözetmen öğretmenler kontrolünde, özel güvenlikli, eğlence dolu yaz kampları. Junior grup öğrenciler için konaklama aile yanı veya güvenlikli rezidans şeklinde uygulanmaktadır.

 • Lisans veya Lisansüstü öncesi Üniversite hazırlık senesi

CORK ENGLISH COLLEGE FİYATLAR :

Okullar arasında fiyatları kıyaslarken 1 dersin kaç dakika olduğuna ve dolayısıyla haftada toplam kaç dakika eğitim karşılığı olduğuna dikkat ederek kıyaslamanız gerekiyor.

Aşağıdaki fiyatlar belirtilen örnek haftalar için geçerli fiyatlardır. İsteğinize uygun paket program fiyat teklifimiz için lütfen şimdi arayınız: 0212. 270 64 18 -20 veya form doldurunuz.

Diğer Dil Okulları